Dorpswethouder Dion Dankers
Wilt U kennismaken met en bent U benieuwd wie Dion is, blijf dan vooral even doorlezen….
Dion is een geboren Oisterwijker, verruilde op 18 jarige leeftijd Oisterwijk voor verschillende andere steden en kwam 20 jaar later terug in zijn geboortedorp. Dion woont er, met veel plezier, alweer verschillende jaren samen met zijn vrouw en kinderen.
Beginnend als actief lid van de wijkraad “de Pannenschuur” kwamen de politieke ambities om de hoek kijken, hoewel eerst met een afwachtende houding: Is dit wel iets voor mij? De uitdaging om iets te willen betekenen in het politieke landschap van Oisterwijk wilde Dion aangaan en via de weg van commissie- en raadslid werd hij in 2018 wethouder van Oisterwijk. Dit wethouderschap was, onder andere op de terreinen van financiën, verkeer en vervoer. Nadat ons dorp Haaren bij de gemeente Oisterwijk aansloot (januari 2021) werd Dion als wethouder aangesteld voor het sociale domein. Hierbij kunt U denken aan zorg en welzijn, onderwijs, sport en jeugdzaken. Daarnaast is inwonersparticipatie een belangrijke pijler in zijn werk. Hierover verderop in dit interview meer.
Dion heeft het ongelooflijk naar zijn zin als wethouder, elke dag is anders: “zo zit ik in gesprek met een inwoner en een uur later ben ik in gesprek met managers en directeuren over de financiële tekorten in de zorg”. In deze gesprekken is luisteren naar de vraag of het probleem vooral heel belangrijk. Echter de uitvoering wordt door de ambtelijke organisatie gedaan. Als voorbeeld geeft Dion de werkwijze bij het aanvragen van een traplift: ik voer dit gesprek niet met de inwoner, maar wel met de ambtenaar. Wat heeft de desbetreffende ambtenaar nodig om te zorgen dat de inwoners de juiste en op maat afgestemde zorg krijgen?Hiermee wordt duidelijk dat hij als wethouder vooral veel bezig is met praten over en afstemmen op; kortom, bezig met beleid maken. Je moet immers eerst beleid maken op tactisch en strategisch niveau voordat het uitgevoerd kan worden. Dit constante schakelen in gesprekken maakt zijn werk uitdagend, afwisselend en boeiend.
Voor de komst van Haaren bij Oisterwijk is er, achter de schermen, heel hard gewerkt aldus Dion. Zo moesten de verschillende ICT systemen van Haaren en Oisterwijk op elkaar afgestemd worden. Ook binnen het sociale domein met betrekking tot de WMO (Wet Maatschappelijke Ondersteuning) was er veel werk om te zorgen dat alle reeds bestaande zorg voor de inwoners van Haaren door kon blijven gaan en er niemand tussen wal en schip dreigde te vallen.
We waren natuurlijk ook erg benieuwd naar zijn eerste indruk van Haaren. Dion vertelde dat hij Haaren al kende van “vroeger”. Op de Oisterwijkse middelbare school had hij Haarense vrienden en vriendinnen en van die tijd herinnert hij zich Haaren als een gezellig en gemoedelijk dorp. Nu, zovele jaren later, ziet hij nog de gemoedelijkheid en tegelijkertijd veel reuring en beweging in het dorp. Waar een klein dorp groot in kan zijn: voetbalclub Nemelaer die eerste klasse speelt, circus ”Il Grigio” goed voor jaarlijks heel veel bezoekers en gerund door vrijwilligers en zo zijn er nog heel veel voorbeelden van inzet en betrokkenheid van de Haarense inwoners te noemen. Te veel op hier op te noemen……misschien het beste samen te vatten als “Haaren, een hechte gemeenschap”.
Zoals beloofd komen we nog terug op de inwonersparticipatie, een belangrijke pijler in zijn werk als Dorpswethouder. Dorpswethouder wil eigenlijk zeggen dat deze wethouder met 1 dorp/ kern van de gemeente Oisterwijk wat meer contact onderhoudt, een herkenbaar en makkelijk aan te spreken persoon is voor de inwoners. Dion vindt inwonersparticipatie erg belangrijk omdat inwoners de eigen leefomgeving het beste kennen en deskundig zijn op verschillende gebieden als wonen, werken, sporten en recreatie. Zij weten wat er leeft en speelt in het dorp.
De kern Haaren is nu bij Oisterwijk gekomen, toch is het voor hem erg belangrijk dat Haaren Haaren kan blijven en zijn eigenheid kan behouden. We zullen dit samen moeten gaan doen, met respect voor elkaar zodat er stappen gezet gaan worden die voor de inwoners goed zijn. Dion geeft het gemeentekantoor als voorbeeld: daar zal iets mee moeten gaan gebeuren in de toekomst. De herbestemming is iets waarover de inwoners van Haaren kunnen meedenken en meebepalen. Dat is hetgeen wat zo ontzettend belangrijk is: mee mogen denken en gehoord worden…..Dion gaat daar ontzettend zijn best voor doen. Hij heeft ook een vraag aan ons: “Ik zou graag mensen en verenigingen van Haaren willen ontdekken en uitgenodigd worden om samen door het dorp te wandelen of te fietsen om de eigenheid van Haaren te voelen en te leren kennen”. Hoewel in Corona tijd dit lastig is waardoor we het misschien nog even moeten uitstellen.
We zijn natuurlijk ook benieuwd of onze nieuwe dorpswethouder HaarenEEN en het platvorm haareneen.nl kent. Dion is reeds ingeschreven en heeft het platform bekeken. Hij ziet het vooral als mogelijkheid om de inwoners te ondersteunen door bijvoorbeeld informatie te delen, vragen te stellen of te beantwoorden en mensen met elkaar in contact te brengen. Vele zaken die Haaren te bieden heeft vóór en dóór de inwoners zelf. Dion geeft aan dat het woord “SAMEN” bij hem opkomt en dat samen ook VERBINDEN kan zijn.
Hiermee komt de wethouder bij de kern van wat hij graag wil zijn voor de inwoners van Haaren: Samen Verbindend om verder te bouwen aan een bestendige en duurzame toekomst.
Deze wens van Dion is een ontzettend mooie afsluiting van dit interview.
We wensen Dion een hele goede en inspirerende kennismaking met Haaren en zijn inwoners, buurten, verenigingen en de ondernemers en danken hem voor de openheid en het enthousiasme waarmee hij aan de slag gaat als Dorpswethouder van Haaren.
Dion Dankers is bereikbaar via mail en telefonisch:
013 5291311 algemene nummer/ vraag naar het bestuurssecretariaat